VIII Podlaskie Spotkania Teatralne Zwierciadła już za nami!

W dniach 19.03 – 20.03. 2019r.  odbyły się w naszej szkole Podlaskie Spotkania Teatralne Zwierciadła. W przeglądzie wzięły udział amatorskie zespoły teatralne z województwa podlaskiego.

Jury w składzie:

Pani Mariola Wojtkiewicz

Pan Michał Jarmoszuk

Pan Mateusz Tymura

przyznało:

I miejsce zespołowi PaniKa z VII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku za spektakl na motywach powieści E. Redlińskiego „Konopielka”

II miejsce przypadło Grupie „Na skraju” I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku za spektakl „Moralność pani Dulskiej”

III miejsce przyznano  zespołowi z  Klubu ,,ZENIT” Spółdzielni Mieszkaniowej Zachęta w Białymstoku za spektakl „Historia wigilijna” na motywach „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa

Wyróżnienia za kreację roli otrzymali:

Magdalena Zygmunt i Klaudia Siedlecka z suwalskiego teatru „Lustro”

Mateusz Kokieć, Krzysztof Olejniczak i Tymoteusz Pawlik  z zespołu The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego

Szymon Wysocki z grupy „Na skraju” z I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku

Mateusz Gorzoch z zespołu VIII LO im. Króla Kazimierza w Białymstoku

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

„Zwierciadła” to także okazja do wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń, a nawet… nauki. W tym roku uczestnicy przeglądu mogli skorzystać z warsztatów teatralnych prowadzonych przez studentów II roku Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Podlaskie Spotkania Teatralne Zwierciadła po raz kolejny okazały się niezapomnianym świętem sztuki!

Wszystkim organizatorom, a szczególnie uczniom klas teatralnych VII LO, gorąco dziękujemy za wielki wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie tegorocznej edycji Zwierciadeł.

Spotkajmy się teatralnie za rok:)

Zobacz również: To święto młodych miłośników teatru – ok. 200 osób prezentuje spektakle w Białymstoku

Fotoreportaż oraz wideorelację zapewniła pracownia@fotografii naszej szkoły.