VII Olimpiada Kosmetologiczna – relacja

wpis w: Newsy | 0

W dniu 22 marca 2019 roku odbyła się zorganizowana we współpracy z Samodzielną Pracownią Kosmetologii, Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej  UMB, objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku VII Olimpiada Kosmetologiczna pod hasłem Kobiece ikony muzyki pop”.

I etap Olimpiady polegał na rozwiązaniu przez uczestniczki krótkiego testu z wiedzy kosmetologicznej dotyczącej budowy i funkcji skóry, rodzajów i zasad pielęgnacji cer oraz podstaw wizażu twarzy i sylwetki. Zadaniem uczestniczek w II etapie było wystylizowanie swoich modelek zgodnie z tematem olimpiady Kobiece ikony muzyki pop”. Powstały interesujące makijaże, fryzury i stylizacje. Laureatki pomimo młodego wieku wykazały się zdolnościami w zakresie sztuki makijażu, fryzury i stroju wykreowanych na podany temat, oraz wiedzą kosmetologiczną znacznie wykraczającą poza program nauczania w gimnazjum i szkole podstawowej.

Pojawiły się stylizacje: Kylie Minogue, Lany Del Rey, dwie stylizacje Cher i aż trzy stylizacje Madonny. I to właśnie stylizacja Madonny z jej początków kariery, o punkowym charakterze została nagrodzona przez Jury miejscem I.

Kolejne miejsca zajęły:

I miejsce: Angelika Lorenc

II miejsce: Sandra Borowska

III miejsce: Martyna Sztachańska

IV miejsce: Hanna Trochimowicz

V miejsce: Weronika Kowalewska

 

Wyróżnienia (w kolejności alfabetycznej):

Paulina Bogusłowicz

Aniela Koziatek

 

Dyplomy, nagrody książkowe, kubki i torby dla wszystkich uczestniczek VII Olimpiady Kosmetologicznej przygotował organizator – VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku. Uczestniczki otrzymały również nagrody od Biura Rekrutacji i Promocji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Samodzielnej Pracowni Kosmetologii oraz Hurtowni Kosmetycznej Beauty Service.

Sesję zdjęciową zapewniła Pracownia@fotografii VII LO.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za sympatyczną atmosferę oraz duży wkład pracy włożony w przygotowanie się do olimpiady.

 

Liczymy na udział uczennic VII i VIII klas szkół podstawowych w VIII Olimpiadzie Kosmetologicznej już za rok .

 

 

 

Komentarze zostały wyłączone.