Szkolny konkurs recytatorski z języka angielskiego – wyniki

Dnia 02 czerwca 2021 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Nauczycieli Tajnego Nauczania odbył się konkurs recytatorski z języka angielskiego. Konkurs skierowany był do uczniów klas I i II i polegał na przygotowaniu interpretacji jednego wiersza autorstwa Lewisa Carrolla w języku angielskim i zarejestrowaniu wypowiedzi artystycznej w formie audio-wideo. Prezentacje recytatorskie mogły być wzbogacone o środki teatralne: element ruchu, rekwizyt, gest sceniczny. Oceniając interpretacje komisja uwzględniła dobór utworu, stopień opanowania tekstu, interpretację tekstu, wymowę, akcent, ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwa Oxford Publishing i Macmillan oraz zaproszenia na wybrany spektakl w Białostockim Teatrze Lalek.

Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce – Patrycja Sulewska (kl. IIC)

II miejsce – Diana Lewicka (kl. IIe)

III miejsce – Wiktoria Lisowska (kl. IB)

Organizatorem konkursu były nauczycielki języka angielskiego mgr Marta Wydra i mgr Adriana Zambrowska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.