Spotkanie autorskie z Zofią Piłasiewicz

wpis w: Newsy | 0

W ramach 10. edycji „Podlaskich Spotkań z Pisarzami”  mieliśmy przyjemność uczestniczenia w spotkaniu autorskim z Panią Zofią Piłasiewicz, autorką Syberyjskiego snu. Opowieści bezdrożnej; Gruzji. W pół drogi do nieba; oraz książki: Podróż. Piłasiewicz jest również psychologiem, poetką i fotografem. Współtworzyła Literacki Atlas Polski oraz teksty do albumów: Kanał Augustowski, Rospuda.

            Największą pasją P. Piłasiewicz są jednak podróże… Fascynuje ją doświadczanie przestrzeni,  nieskalanej natury i  złożoności świata, które z pasją i zadziwieniem opisuje w swoich książkach.

Zofia Piłasiewicz podkreśla niebagatelną rolę NATURY w życiu każdego z nas.

„ Kiedy podłączymy się wszystkimi zmysłami do nieskończonej złożoności natury, ciało reaguje spokojem, a umysł klarownością. Stajemy się twórczy i napełnia nas poczucie sensu istnienia. Wyostrzają się uwaga i spostrzeganie.”

Spotkanie przy dźwiękach alikwotowego śpiewu, historie ilustrowane fotografią  oraz lektura książek Zofii Piłasiewicz stały się dla nas okazją do zanurzenia się w pierwotną przyrodę Syberii, dzikie ostępy dalekiej Tuwy, czy odległej Gruzji.  Lekcją szacunku dla inności i różnorodności, dla Innego…

 

Komentarze zostały wyłączone.