Klasa teatralna istnieje w VII LO od 2002 roku.  Została zorganizowana z myślą o młodzieży zainteresowanej aktorstwem, śpiewem i tańcem. Pracuje w oparciu o program autorski. Dzięki temu młodzież ma okazję korzystać bezpłatnie, w ramach przedmiotów uzupełniających,
warsztatów teatralnych, interpretacji piosenki i elementów choreografii prowadzonych przez wybitnych, cenionych przez młodzież specjalistów, m.in. panią Annę Kołosow-Ostapczuk pracującą także ze studentami Akademii Teatralnej. Nasi uczniowie przygotowują przedstawienia, musicale, organizują konkursy, festiwale teatralne, np. „Zwierciadła”, zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach recytatorskich.

Klasa teatralna umożliwia realizowanie programu liceum  na wysokim poziomie dzięki zwiększonej liczbie godzin  języka polskiego i historii, a jednocześnie rozwijanie własnych zainteresowań poprzez ścisły kontakt z białostockimi teatrami i Akademią Teatralną.

Absolwenci klasy teatralnej znają podstawy sztuki aktorskiej, tańca i śpiewu, co ułatwia zainteresowanym dostanie się do szkół artystycznych : aktorskich, reżyserskich i wokalnych. Jednocześnie mogą wybrać także inne kierunki studiów, m.in. prawo, socjologię, filologię, psychologię, politologię, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, europeistykę, arteterapię itp. Wszędzie tam przyda się odwaga, pewność siebie, kreatywność  i umiejętność wysławiania się zdobyte w klasie teatralnej.

Zapraszamy!!!

Zobacz też: „Świat jest teatrem”, czyli historia klasy teatralnej w VII LO w Białymstoku

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
historia
język polski

Przedmioty dodatkowe:
elementy choreografii
warsztaty teatralne