Klasa kosmetyczna

Profil objęty patronatem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Klasa dla wszystkich zainteresowanych dalszym kontynuowaniem nauki na kierunkach medycznych, kosmetologicznych, dietetyki, ochrony środowiska, profilaktyki prozdrowotnej czy rolniczych. Na zajęciach biologii kosmetycznej uczniowie poznają budowę, funkcje i choroby skóry, paznokci.

Zajęcia z wizażu i stylizacji obejmują zagadnienia z podstawowej pielęgnacji różnych rodzajów cer. Uczennice zapoznają się z prawidłową techniką demakijażu i rodzajami kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych jakie mogą zastosować. Poznają podstawowe pojęcia i techniki wykonywania makijaży, wykonują projekty z zakresu analizy kolorystycznej i stylizacji sylwetki.

W czasie zajęć chemii kosmetycznej poznają związki chemiczne i surowce stosowane w kosmetyce. Wykonują samodzielnie EKO – kosmetyki: maseczki, scruby, sole do kąpieli, peelingi z naturalnych składników, które można znaleźć w domowej kuchni i ogrodzie.

Patronat Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pozwala uczniom na uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w Samodzielnej Pracowni Kosmetologii, Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej UMB. Uczennice klasy kosmetycznej razem ze studentkami kierunku Kosmetologia, biorą aktywny udział w ćwiczeniach m.in. z kosmetologii pielęgnacyjnej, co pozwala na integrację a także zapoznanie ze specyfiką zajęć prowadzonych na uczelni wyższej. Każda z uczennic klasy I,II i III ma również możliwość wypróbowania zabiegów kosmetycznych na „własnej skórze” lub wykonać je samodzielnie pod okiem nauczyciela.

Klasa kosmetyczna daje możliwość rozwoju zainteresowań, bardziej przemyślanego wyboru drogi życiowej oraz lepszego przygotowania do studiów wyższych. Jest utworzona dla wszystkich tych, którzy oprócz solidnej wiedzy ogólnej chcą zgłębić tajniki i współczesne kanony piękna w przystępny i profesjonalny sposób.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonymZajęcia uzupełniające pierwszeZajęcia uzupełniające drugieJęzyki obce
od klasy pierwszejod klasy drugiej
-biologia
chemia