Klasa fotograficzna

Klasa, którym zatrzymywanie czasu i nadawanie życiu barw jest spełnieniem dążeń i marzeń. Warunkiem ich powodzenia jest uzyskanie dogłębnej wiedzy i umiejętności fotograficznych. Oprócz rozwoju zainteresowań, daje możliwość przygotowania do egzaminu maturalnego z języka angielskiego i geografii na poziomie rozszerzonym.

Nauka w klasie fotograficznej obejmuje przedmioty związane z fotografią oraz przedmioty ogólnokształcące. Drugim nauczanym językiem obcym jest język niemiecki. Umiejętności praktyczne uczniowie nabywają podczas zajęć w pracowniach szkolnych. Odpowiednio zaopatrzone szkolne studio fotograficzne umożliwia kontakt z dobrej jakości analogowym oraz cyfrowym sprzętem fotograficznym. Prowadzone są  lekcje teoretyczne oraz zajęcia w ciemni i studio wyposażonym w profesjonalne systemy oświetlenia, blendy, ruchome tła, statywy i światłomierze. Oferta obejmuje również zajęcia z grafiki Zkomputerowej.

Profil fotograficzny daje możliwość podjęcia nauki na wielu kierunkach studiów wyższych takich jak: fotografia, marketing, zarządzanie, turystyka, filologia angielska oraz na innych kierunkach artystycznych związanych z fotografią.

Uczniowie klas fotograficznych są laureatami licznych konkursów fotograficznych, także o zasięgu ogólnopolskim.

Jeżeli drzemie w tobie artysta, fotoreporter, paparazzi albo chcesz prezentować swoje prace na wystawach, konkursach, chcesz tworzyć sztukę, tworzyć historię, ta klasa jest dla Ciebie!