PÓŁKA BOOKCROSSINGOWA Z KSIĄŻKAMI DLA PACJENTÓW

Moi Drodzy.

Jeżeli macie w swoich biblioteczkach książki dla dzieci i młodzieży  to możecie pomóc przekazując je do Biblioteki VII LO.
Wraz z Samorządem Uczniowskim organizujemy dla podopiecznych Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
półkę bookcrossingową      z książkami dla pacjentów (- dzieci od najmłodszych lat do 18. roku życia). Zbiórkę planujemy do 20 grudnia.

Bookcrossing– idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że

książki nie lubią być więzione w domu na półkach,

wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy, Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem (po polsku wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży). W marcu 2001 r. założył stronę internetową. Cztery tygodnie później ogłosił, że zamierza rozszerzyć swój projekt na cały świat. W 2004 r. wyrażenie „bookcrossing” trafiło do słownika Oxfordu. Było także tematem australijskiego serialu obyczajowego „Sąsiedzi”. W listopadzie 2013 r. zarejestrowano na stronie 2 274 172 użytkowników i 10 026 453 książek z 132 krajów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bookcrossing