Finał artystycznego tygodnia w VII LO

XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Przyroda poezją i prozą pisana” objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku zakończył  artystyczny tydzień w VII LO wypełniony spektaklami, koncertami, warsztatami i wystawami.

W oczekiwaniu na eliminacje uczestnicy i ich opiekunowie mogli wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu Dominiki Sykały, Mai Zbierajewskiej, Marii Głębockiej oraz Kamili Łukaszewicz z klasy IIG.

Punktualnie o 13.00 rozpoczęły się eliminacje. Otworzył je pan dyr. Jerzy Nowik.  Jury złożone z aktorów Białostockiego Teatru Lalek Ryszarda Dolińskiego, Izabeli Marii Wilczewskiej i Krzysztofa Bitdorfa przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce i Złote MaskiKatarzyna Wiszowata za fragment prozy Nicka Jansa „Wilk zwany Romeo”;

II miejsce Kacper Piaskowski za opowiadanie Sławomira Mrożka „Chcę być koniem” Sławomira Mrożka;

III miejsce Wiktoria Stępnicka za wiersz „Drzwi” Urszuli Kitlasz.

i wyróżnienia ( w kolejności alfabetycznej):

Małgorzata Adamczyk za utwór „Siostrze straconej w Ravensbrück” Henryki Kołodziejczyk-Młynarskiej;

Dawid Chazbijewicz za „Ałusztę w dzień” Adama Mickiewicza ( po polsku i po tatarsku);

Ewa Fiedorek za fragment powieści „Tego lata w Zawrociu” Hanny Kowalewskiej;

Aleksandra Krawel za „Pana od przyrody” Zbigniewa Herberta;

Małgorzata Śmiarowska za „Dzisiaj” Barbary Zakrzewskiej;

Anna Maria Wrona za fragment „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

wyróżnienia w kategorii gimnazjum i szkoły podstawowej (ze względu na małą liczbę uczestników w tej kategorii spowodowanej wcześniejszymi w tym roku egzaminami gimnazjalnymi miejsc I, II i III nie przyznano):
Ada Majewska za wiersz „Kot w pustym mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej;

Katarzyna Szczapańczuk za „Chmury” Wisławy Szymborskiej

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody – statuetkę (za I miejsce), książki, oprawione zdjęcia wykonywane w pracowni fotograficznej VII LO (za II i III miejsce) oraz książki, kalendarze, kubki, pendrive’y. Każdy uczestnik otrzymał kalendarz ze zdjęciami Białegostoku, dyplom, smycz i długopis. Upominki ufundował częściowo  dział promocji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Nagrody zostały zapakowane w piękne ekologiczne torby ręcznie malowane w polne kwiaty (maki, chabry, malwy, nasturcje) przez panią Renatę Kaczyńska – Łubę.

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

W przerwie przed ogłoszeniem wyników młodzież pokazała spektakl inspirowany „Konopielką” Edwarda Redlińskiego przygotowany przez klasę II G, a wyreżyserowany przez panią Annę Kołosow-Ostapczuk.

Niezwykłe dekoracje w postaci monumentalnej róży i ważki inspirowanej malarstwem Mehoffera wykonała pani Renata Kaczyńska-Łuba – opiekunka reaktywowanej klasy sztuk pięknych, do której serdecznie zapraszamy absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej.

Zdjęcia robili uczniowie klas fotograficznych oraz ich opiekun pan Mirosław Gołownia.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, szczególnie klasie II G, II F i I G (nagłośnienie i światła) serdecznie dziękujemy za pomoc !!!

Recytatorów zapraszamy za rok !!!

Organizatorzy:
Jolanta Trofimiuk