„Fantasmagorie romantyczne” w niezwykłym czasie dla niezwykłych gości

W piątek 31 października młodzi aktorzy z klasy II G – teatralnej wystawili „Fantasmagorie romantyczne” na motywach II cz. „Dziadów” i „Romantyczności” Adama Mickiewicza. Czas był szczególny, ponieważ według przekazów to właśnie w nocy z 31 października na 1 listopada odbywał się obrzęd, który zainspirował romantycznego wieszcza do stworzenia jego arcydramatu.

Widownię w sali lustrzanej wypełniła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego wraz z panią dyr. Agnieszką Krokos oraz uczniowie klasy III d i VII D z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 z opiekunkami panią Barbarą Korytko i panią Sylwią Rynkiewicz. Goście, mimo młodego wieku, zdali egzamin z dojrzałego odbioru spektaklu.

Przedstawienie zrobiło na widzach duże wrażenie i z pewnością pozostanie w ich pamięci. Pozytywnie wypowiadano się o grze aktorów, muzyce, pomysłach choreograficznych i scenografii przygotowanej przez panią Renatę Kaczyńską-Łubę.

Trzeba podkreślić, że ogromny wkład w przygotowanie tego przedstawienia miała sama młodzież, doskonaląc interpretację, dobierając muzykę i efekty akustyczne oraz szyjąc kostiumy. Uczniowie pracowali na warsztatach teatralnych pod kierunkiem pani Marioli Wojtkiewicz oraz lekcjach języka polskiego pod opieką pani Anny Morawskiej.

Spektakle wystawiono w ramach zbiórki funduszy na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”. Klasę teatralną wsparli jak zwykle niezawodni fotograficy, którzy zrobili zdjęcia i przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Udało się uzbierać ponad 210 zł.

Ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie szczytnego celu.