Europejski Dzień Języków

wpis w: Newsy | 0

30.09.2021 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Temu wydarzeniu przyświecały słowa J.W. Goethe: „Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem”

Przygotowany przez uczniów montaż słowno-muzyczny w humorystyczny sposób pokazywał kłopotliwe sytuacje wynikające z nieznajomości języków. Można było posłuchać piosenek i wierszy w różnych językach. Ten dzień wypełniały konkursy wiedzy o krajach europejskich, gra terenowa. Podczas kiermaszu kulinarnego można było zasmakować dań kuchni brytyjskiej, francuskiej i rosyjskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa „Kartka  z wakacji” z opisami w językach obcych przygotowana przez uczniów klas artystycznych.

O naszym wydarzeniu można było usłyszeć w Radiu Białystok https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/205087  i poczytać na www.BialystokOnline.pl http://www.bialystokonline.pl/europejski-dzien-jezykow-w-vii-lo-sa-konkursy-kiermasze-i-gra-terenowa,artykul,126335,6,1.html

W tym roku obchodzimy 20. Rocznicę Europejskiego Dnia Języków. Aby uatrakcyjnić obchody Dnia Języków, stworzona została możliwość zgłoszenia swojego wydarzenia na stronie  https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx, gdzie zgłoszono już 1237 wydarzeń z 46 krajów w ramach konkursu na najciekawsze wydarzenie. Nasza szkoła również przystąpiła do tego przedsięwzięcia. Głosować można przez okres jednego miesiąca – od 20 września do 20 października; zwycięzca ogłoszony zostanie w grudniu. Liczymy na Wasze  głosy. Dziękujemy.

Link do głosowania:

https://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/language/pl-PL/Default.aspx?EventID=24047

Komentarze zostały wyłączone.