wpis w: Bez kategorii, Newsy | 0

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem „Inwestujemy w naszą planetę”W związku z tym 21 kwietnia 2022r. klasa 1A uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Chemii  ,,Ogniwa słoneczne-przyszłość czy chwyt marketingowy”. Podczas warsztatów, uczniowie zapoznali się z rodzajami paneli fotowoltaicznych, a także dowiedzieli się z w jaki sposób można je otrzymać. Ponadto, sprawdzono działanie ogniwa słonecznego wykorzystując symulator solarny emitujący promieniowanie słoneczne. Następnie klasa 1 A dziennikarska i 1 F fotograficzna pojechały do Epi-Centrum Nauki na wystawę interaktywną. Każdy  uczeń mógł przeprowadzić około 100 doświadczeń. Następnego dnia 22 kwietnia obie klasy pojechały do Wodociągów Białostockich Działu Produkcji Wody Pietrasze w Wasilkowie oraz do Oczyszczalni Ścieków w Białymstoku. Tam młodzież dowiedziała się jaką drogę musi pokonać woda z rzeki, aby oczyszczona  płynęła w naszych kranach. Obchody tego wydarzenia dopełnił koncert piosenek związanych z nasza matką Ziemią, który odbył się 27 kwietnia 2022r.  w naszej szkole.  Opiekunami przedsięwzięcia byli p. Aneta Bułkowska, p. Jarosław Kamiński, p. Magdalena Frąckiewicz-Łuczaj oraz p. Jolanta Trofimiuk.