Medale „Diligentiae – za pilność” 2019

Uroczystość wręczania medali „Diligentiae – za pilność” przyznawanych przez Prezydenta Miasta Białegostoku odbyła się 2 września 2019 r. Wśród wyróżnionych uczniów i nauczycieli miasta Białegostoku byli Julia Kakareko, uczennica kl. 3F VII LO oraz jej wychowawca mgr Mirosław Gołownia.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.
Medal „Diligentiae – za pilność” ustanowiono za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII w.
Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez prezydenta Miasta Białegostoku co roku, a wręczane podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego. Medale są symbolem uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do wszechstronnego rozwoju i zdobywania wiedzy. Po raz pierwszy w Białymstoku przyznane zostały w 2004 roku.