28 Finał WOŚP z udziałem naszych uczniów

Uniwersyteckim Centrum Kultury przy okazji Finału WOŚP odbyła  się kolejna edycja wieczoru wielokulturowego.

W 2020 roku fundacja skupiła  się w głównej mierze na zebraniu środków na nowoczesne urządzenia dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnorakich operacji. Oprócz zbiórek pieniędzy WOŚP-owi  towarzyszyło  szereg imprez i atrakcji w Białymstoku. Jedna  z nich   miała miejsce 10 stycznia 2020r. Tego dnia  wystąpiło szereg zespołów i artystów muzycznych i tanecznych, o tematyce folklorystycznej. Były  to: Podlaski Wianok, Rada Dance Art., Rosa Tardia, Zespół Rosy, Adriana Bielicka-Skowrońska, Małgorzata Bielicka, wokaliści z VII LO w Białymstoku, Zespół Narwianie oraz BAHARAT. Organizatorem a zarazem prowadzącą imprezę była uczennica klasy 1a Natalia Stieszenko. W koncercie uczestniczyły wokalistki z klas teatralnych naszej szkoły pod opieka p. Anny Słomki z klasy 1g: Paulina Korecka, Julia Klukowska, Dominika Galicka, Julia Niesteruk, Wiktoria Ościłowska, z klasy 1G: Hubert Rapnicki, Aleksandra Domanowska, Natasza Wiszniewska, Gabriela Waszczuk, Natalia Święczkowska, z klasy 2g: Milena Avrillon, z klasy 3g: Maja Zbierajewska, Kamila Łukaszewicz. Pomiędzy wspaniałymi występami zespołów i solistów licytowane były różne przedmioty .W trakcie całego wieczoru zbierane były datki do puszki na rzecz WOŚP.